Carmen-Flora.cz – Květinářství Brno, vazba květin

Dekorace všeho druhu.

Carmen flora v krpoli,
dodá dekorace kamkoliv
malé, velké, svatební

VŠECHNY SI JE PROHLÉDNI

Příběh naší firmy

Květina pro PRETTY WOMAN Omamná vůně, nadpozemské barvy a neuvěřitelná variabilita tvarů – to jsou květiny. Dostane-li je do rukou šikovný florista, stávají se z nich umělecká díla. Ivana Holubová, majitelka květinářství Carmen Flora, si před dvanácti lety splnila svůj sen a dnes stojí v čele jednoho z nejúspěšnějších květinářství v České republice.

Kdy jste začala s podnikáním? Podnikat jsem začala v roce 2001, v nákupním centru Olympia Brno, kde jsem si vzala na starost dětský koutek. Po třech letech jsem rozhodla pro další životní krok, dělat něco, co mě baví, a otevřela jsem si obchod s květinami. Začala jsem zaměstnávat lidi a věnovat se designu květin.

Květiny evokují takové romantické povolání, jaká je skutečnost? Květinářství se řadí mezi služby, což v praxi znamená, že je to složitá živnost. Musíte správně odhadnout, kolik zboží koupit a kolik se ho prodá, protože pokud tento odhad nemáte, snadno proděláte. Nicméně musím říct, že je to kreativní a lukrativní obor. Než jsem založila obchod, oblíbila jsem si film o americkém prezidentovi, kterému chodili nakupovat květiny do obchodu Carmen Flora, zároveň byl můj sen dělat květiny pro prezidenta. V roce 2007 se mi sen splnil. Vymýšlela jsem veškerou květinovou výzdobu na Summit prezidentů v Brně.

To není ale vaše jediná reference? Dalšími referencemi jsou Miss ČR, Pretty women, Miss hasička, Svatební šaty roku, Motto GP, spolupracujeme s Městským divadlem Brno i s restaurací Valoria. Některé významné společenské akce, například všechny ročníky Plesu jako Brno nebo Ples v Rudolfinu, jsem pomáhala organizovat a vymýšlela design celé akce.

V čem vynikáte oproti jiným květinářstvím? Máme nákupčího na burze v Holandsku, který každý týden operativně řeší nákupy. Nakupuje pro nás jak na burze, tak u pěstitelů, a to i v Kolumbii. Náš obchod se nachází na ploše o rozměru 180 m2. Pojímáme to jako studio, v létě částečně svatební, na Vánoce děláme floristické kreace. Lidé se u nás můžou učit floristiku.

Jak se udržuje profesionalita týmu floristů? Pravidelně se účastníme designérského veletrhu ve Frankfurtu a Essenu, kde čerpáme inspiraci. Každý rok jezdíme do Holandska, kde navštěvujeme naše dodavatele, nasáváme atmosféru evropské Mekky květin. Své zaměstnance zde posílám do floristické školy a díky tomu jsme připraveni splnit přání nejnáročnějších klientů. Mám třicet zaměstnanců a šestnáct z nich jsou floristé.