Svatební den Věry a Jakuba v Hluboké nad Vltavou

Prostory novogotického zámku Hluboká jsou jako stvořené pro konání romantických svateb jakéhokoliv rozměru. Oddací místnost městského úřadu je bohatě zdobená s nádhernou květinovou výzdobou. Prostory parku skrývají mnohá zajímavá zákoutí pro fotografování novomanželů. Díky CARMEN AMOR se spolu můžeme podívat na dokonalou výzdobu v přenádherném prostředí.

Jakou měli snoubenci představu o svatebním dni?

Věra a Jakub jsou oba lesáci tělem a duší, tudíž už dopředu věděli, že jejich svatba bude mít jiný náboj než svatba klasická. Věrka si vysnila prvorepublikové svatební šaty, klobouk z TONAKu, pelerínu z kuních kůží a hostinu v odlehlé části zámecké obory pod rozkvetlými jabloněmi.

Svatební den Hluboká nad Vltavou | Carmen Amor  Bílé lodičky a kulatá svatební kytice | Carmen Amor   Nevěsta ze svatby z Hluboké nad Vltavou | Carmen Amor

Jakými službami Carmen Amor přispěl?

Do takto krásných prostor zámku není potřeba dodávat příliš honosné dekorace. Spíše jsme si vyhráli s výzdobou rautů, svatební hostiny, příjezdového místa a okolí lovecké chaty v zámecké oboře. Přáním nevěsty bylo mít na svatbě rozkvetlé květy jabloní, což byl trochu problém kvůli přízemním mrazíkům v minulých dnech. V Brně bylo vše pomrznuté, na Vysočině nevykvetlé a v Jižních Čechách teprve jabloně vykvétaly.

Mluvíte o jabloňových květech, a nás by zajímala i svatební kytice a celková výzdoba hostiny.

Celý koncept byl stylizován do květin z jarního lesa, kdy se stromy teprve probouzejí a postupně se zazelenávají. Dominantní barva byla bílá v kombinaci s jablkově zelenou a hnědou. Z rostlin jsme využili hlavně konvalinky, hrachory, které úžasně voní, dále ammi, eustomu, achileu a mnoho dalšího.

Nejkrásnější výzdobou však byla svatební kytice, kterou jsme zhotovili až pár hodin před obřadem. Použito bylo 70 konvalinek a 60 hrachorů. Jednoduchá kombinace přesně stylizovaná tvarem trojúhelníku do stylu první republiky a přitom splňovala ty nejpřísnější svatební kritéria dnešní doby.

Svatební hostina v zahradním stylu | Carmen Amor  Svatební účes z jabloňových květů | Carmen Amor  Kulatá svatební kytice z jabloňových květů | Carmen Amor

V lovecké chatě svatebčany přivítal pruh lučních květin v kombinaci právě s jabloňovými květy na podstavcích ze dřeva a kůry. Abychom tento pás odlehčili a dodali trochu barevnosti a romantična, tak jsme mezi květiny umístili svíčky, které zhasly až s odchodem posledního hosta.

Kam byste doporučil luční typ výzdoby?

Všeobecně lze považovat luční výzdobu jako jednu z univerzálnějších výzdob venkovních prostor, ale ne vždy tomu tak skutečně je. Důležitá je právě kombinace s dřevěným prvkem a dokonalá volba druhů rostlin. Tvar váziček je také hodně důležitý a hlavně veškerá svatební dekorace vychází z konceptu svatební kytice. Za mou osobu a Carmen Amor mohu luční výzdoby doporučit každé osobě, která má blízko k přírodě. Jen ještě doplním odkaz na facebook Carmen Flora, kde si můžete prohlédnout spousty fotografií z této svatby.

Ukázka luční svatby z tvorby Našeho týmu-Carmen Amor