Netradiční svatba na břehu jezera

Svatba v uvolněném stylu na okraji vodní plochy?  Přesně taková byla představa Lukáše a Barbory. Nedržet se žádných velkých tradic, nemít naplánovanou každou minutu obřadu. Stát se má to, co se stane. Přesně takovou ideu svatebního obřadu splňují břehy vodního díla Žermanice. Romantické šplouchání vody uklidní snad každou dnešní uspěchanou duši. Příjemná krajina klidného prostředí zas zklidní naše smysly a my se můžeme naplno věnovat kráse pořádané svatby.

Jak vypadá výzdoba na svatbě ve volném stylu?

Prostor svatebního obřadu a hostiny byl zasazen do malebné krajiny, která přímo vybízela k dotváření scenérie pouze za pomocí květin. Svatební den zkrášlovaly velké bílé číše s liliemi a pivoňkami, kterých jsme rozmístili po celé ploše celkem dvacet. Abychom nezůstávali jen u dotváření scenérie, nazdobili jsme i nevěstu, ženicha a svatebčany. Nevěsta držela krásný pugét bílých pivoněk, který svou bohatostí doplnil vůně okolní malebné přírody. Ženicha naopak zdobila jedna pivoňka umístěná do šedé šle. Svědkyni bylo možné poznat podle květinového náramku, opět z pivoněk v bílé barvě a ostatní svatební hosty zdobily myrty a bílé mašličky.

Svatba Barbory a Lukáše | Carmen Amor  Svatební fotografie a obřad na mole | Carmen Amor  Svatební přípitek u vody | Carmen Amor  Svatba na čerstvém vzduchu | Carmen Amor

Když popisujete svatební místo ve volném stylu. V čem vlastně spočívá?

Volný styl je založen na odvaze snoubenců uspořádat si svatbu bez tradičních náležitostí. Téma svatby je v neformálním stylu, který se v našem případě k létu hodil. Ženich nebyl ověšen sakem ani plným oblekem na který jsme tradičně zvyklí. Formálnost rozbila volba sportovních bot, které doplnily šedé kraťasy a bíla košile s šedými šlemi. Naproti tomu nevěsta měla krásně zdobené krajkové svatební  šaty s rozšířenou sukní. I díky volbě svatebního oděvu se celý se den nesl jako volná oslava lásky. Příjemné prostředí a netradiční přístup k formalitám ze svatby udělaly zážitek nejen na celé léto.

Komu byste doporučil volný styl svatby?

Volný styl se hodí pro každého, kdo se chce oprostit od zavedených tradic, konvenčnosti a závislosti na globalizované společnosti. My v Carmen Amor doporučujeme tento styl pro venkovní svatby a snoubence bez předsudků.

Svatbu ve volném stylu, ale i další naleznete také na našem facebooku.